Načítám, čekejte prosím ...

Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. se sídlem ve Starém Hrozenkově

Využijte našeho regionálního katalogu a tržnice ekologického zemědělství

Katalog ekologického zemědělství

Tržnice ekologického zemědělství

Aktuality

22. srpna Bělokarpatský biojarmark ve Velké nad Veličkou

 Opět připravujeme tradiční Bělokarpatský biojarmark ve Velké nad Veličkou v rámci Ozvěn Horňácka. Koná se 22. srpna 2015 od 13, 00 do 19,00 hodin na velickém náměstí. Letos už 13. ročník. Těší se na vás ekologičtí zemědělci, výrobci i prodejci biopotravin i neziskové organizace! Plakát na  akci  v příloze.

Zobrazit celý článek ...

07. srp, 2015 · Martin Jemelka

Obnova naučné stezky Okolo Hrozenka

V letošním roce probíhá obnova naučné stezky Okolo Hrozenka. Pracujeme na ní společně s kolegy ze Vzdělávacího a informačního střediska Bílé Karpaty o.p.s. z Veselí nad Moravou a konzultantem Ladislavem Ptáčkem. Nová trasa bude kratší než ta původní a povede ze Starého Hrozenkova na Vyškovec a pak přes Vápenice zpět do Hrozenkova. Odbočka na Žítkovou bude zrušena, protože tudy vede už druhá naučná stezka Moravské Kopanice. Celková délka stezky Okolo Hrozenka bude asi 7 km a najdete na ní 8 naučných panelů. Na nich budou texty v kopanickém nářečí, další doplňující texty i historické a současné fotografie. Stezka by měla být dokončena během prázdnin.  

Zobrazit celý článek ...

30. čen, 2015 · Martin Jemelka

Na Mikuláše můžete navštívit další z našich regionálních ekofarem v Hrubé Vrbce

Ještě jednou letos můžete společně s námi navštívit další z regionálních ekofarem a to Horňáckou farmu s.r.o. v Hrubé Vrbce. Akce se v koná v sobotu 6. prosince 2014 od 10,00 hodin do 18,00 hodin. Program je opravdu bohatý, najdou si v něm určitě něco zajímavého děti i dospělí. Akci podpořilo Ministerstvo životního prostředí. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP. Přijeďte se podívat! Těšíme se na viděnou! Podrobnosti najdete v pozvánce.

Zobrazit celý článek ...

21. lis, 2014 · Martin Jemelka

MINIFESTIVAL!!! Ekologické zemědělství v obrazech, slovech a chutích

Na sobotu 29. listopadu 2014 připravujeme ve Zlíně akci nazvanou Ekologické zemědělství v obrazech, slovech a chutích. Půjde o "minifestival" ekologického zemědělství spojený s ozvěnami festivalu Life Sciences Film Festival (www.lsff.cz). Čekají vás přednášky - prezentace ekologických zemědělců - promítání dokumentárních filmů i ochutnávky biopotravin. Akce je určena veřejnosti. Vstupné je dobrovolné. Pozvánka s programem i tisková zpráva níže.

Zobrazit celý článek ...

12. lis, 2014 · Martin Jemelka

Ekolologické zemědělství v obrazech, slovech a chutích

Na sobotu 29. listopadu 2014 připravujeme ve Zlíně akci nazvanou Ekologické zemědělství v obrazech, slovech a chutích. Půjde o "minifestival" ekologického zemědělství spojený s ozvěnami festivalu Life Sciences Film Festival (www.lsff.cz). Čekají vás přednášky - prezentace ekologických zemědělců - promítání dokumentárních filmů i ochutnávky biopotravin. Akce je určena veřejnosti. Vstupné je dobrovolné. Pozvánku s programem ještě dokončujeme a zveřejníme ji během několika dnů. Zatím přikládáme tiskovou zprávu, kde najdete další informace.

Zobrazit celý článek ...

12. lis, 2014 · Martin Jemelka

Naučte se s námi péct kváskový chléb

22. listopadu 2014 pořádáme v Hostětíně kurz pečení kváskového chleba. A budeme péct z biomouky! Přijďte si vyzkoušet pečení s milou lektorkou paní Marií Pechovou. Kurz proběhne od 13,00 hodin v Centru Veronica v Hostětíně. Akci podpořilo Ministerstvo zemědělství. Podrobnosti najdete v přiložené pozvánce. Kurz je určen široké veřejnosti - přihlásit se může kdokoliv, kdo má zájem se něco nového naučit!

Zobrazit celý článek ...

03. lis, 2014 · Martin Jemelka

V Luhačovicích budeme vařit z biopotravin

Po několika letech opět jsme připravili pro zájemce kurz vaření z biopotravin s praktickou ukázkou. I tentokrát jsme pozvali šéfkuchaře restaurací zdravého životního stylu Rebio z Brna pana Vlastimila Kelbla, se kterým budou moci účastníci připravit několik druhů sladkých a slaných bezmasých pokrmů z biopotravin. Akce se koná 4. listopadu 2014 v Luhačovicích. Pořádáme ji ve spolupráci s PRO-BIO RC Bílé Karpaty a SOŠ Luhačovice, která také vzdělává i kuchaře a číšníky. Podrobnosti v přiložené pozvánce. Akci podpořilo Ministerstvo životního prostředí.

Zobrazit celý článek ...

23. říj, 2014 · Martin Jemelka

Pozor!!! Zrušení akce ve Vrběticích

Upozorňujeme, že akce původně plánovaná na pátek 24.10. 2014 na ekofarmě Ing. Šeligy ve Vrběticích (Den otevřených dveří a trh plemenných beránků) se z důvodu nařízené evakuace obce ruší!!! Akce proběhne v náhradním termínu. Náhradní termín bude včas oznámen.

Zobrazit celý článek ...

22. říj, 2014 · Martin Jemelka

Další den otevřených dveří na ekofarmě ve Vlachovicích-Vrběticích

V pátek 24. října 2014 můžete zavítat na další z našich regionálních ekologických hospodářství - na ekofarmu Ing. Pavela Šeligy ve Vlachovicích-Vrběticích. Od 10,00 hodin zde bude probíhat Trh plemenných beránků Romney Marsh a od 14,00 hodin pak navazuje Den otevřených dveří s programem - ukázkami zpracování vlny a kulturním vystoupením. Občerstvení také zajištěno. Další podrobnosti v přiložené pozvánce.

Zobrazit celý článek ...

20. říj, 2014 · Martin Jemelka

Chystáme se na zajímavý filmový festival LSFF do Prahy

Letos v říjnu navštívíme čtvrtý ročník mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Life Sciences Film Festival v Praze, který se koná na České zemědělské univerzitě ve dnech 13.-17. 10. 2014. Jde o festival filmů s tématikou přírodních a zemědělských věd a udržitelného rozvoje. jeho pořadateli jsou Harvest Films o.s. a ČZU. Se sdružením Harvest Films spolupracujeme už od roku 2012. Díky této spolupráci jsme měli možnost i u nás v regionu vidět některé krásné festivalové dokumenty zaměřené na ekologické zemědělství. Většinou zástupci sdružení jezdili prezentovat festival i festivalové snímky k nám do regionu. Díky projektu, který byl podpořen Ministerstvem životního prostředí máme letos možnost prezentovat se na festivalu i my a naši regionální bio producenti. Těšíme se tedy do Prahy! Pokud máte možnost, navštivte i vy tuto velmi zajímavou akci. Určitě to i letos bude stát za to! Podrobnosti najdete na webu festivalu www.lsff.cz.

Zobrazit celý článek ...

10. říj, 2014 · Martin Jemelka

Jablečná slavnost v Hostětíně už v neděli 28. září 2014

Zveme vás na tradiční Jablečnou slavnost v Hostětíně, která se koná v neděli 28. září 2014 od 11,00 do 18,00 hodin. Čeká vás pestrý program. Naše středisko letos navíc zajišťuje i malý doprovodný program této akce - biojarmark a bio biograf s promítáním dokumentárních filmů zaměřených na ekologické zemědělství. Dokumentární filmy pocházejí z mezinárodního festivalu Life Sciences Film Festival (www.lsff.cz). Promítat budeme odpoledne v místní klubovně. Přijeďte! Těšíme se s vámi na viděnou! Podrobnější informace k programu najdete v přiložené pozvánce.

Zobrazit celý článek ...

22. zář, 2014 · Martin Jemelka

Den otevřených dveří s kulinářským vystoupením v Horní Lidči

Další ze Dnů otevřených dveří na ekologickém statku se bude konat v sobotu 20. září 2014 v AGROFYTO spol. s r.o. v Horní Lidči (www.agrofyto.cz) od 13,00 do 18,00 hodin. Akci pořádá uvedená společnost ve spolupráci s našim informačním střediskem a dalšími partnery: PRO-BIO RC Bílé Karpaty a Lískou o.s. pro EVVO ve Zlínském kraji. V AGROFYTO se zabývají chovem mléčného a masného skotu a zpracovávají hovězí maso. Zajímavou součástí programu bude jistě i kulinářské vystoupení studia Divoká vařečka z Brna. které předvede grilování a úpravu pokrmů z hovězího masa - nabídne i ochutnávku připravených jídel. Návštěvníky čeká také oblíbený Veselý dvoreček dalšího ekozemědělce Vojty Molka, který se svým malým stádečkem ovcí, koz, drůbeže a ukázkou práce s pasteveckými psy vždy potěší malé i velké. Podrobnosti k akci i programu v příloze.

Zobrazit celý článek ...

11. zář, 2014 · Martin Jemelka

Den otevřených dveří na Kozojedském dvoře

Srdečně vás zveme na Den otevřených dveří na ekologickém statku Kozojedský dvůr s.r.o. V Nítkovicích u Litenčic na Kroměřížsku, který se koná v neděli 14. září 2014 od 13,00 do 18,00 hodin. Čeká vás zajímavý program, hudba i ochutnávky! Akci pořádá statek ve spolupráci s našim informačním střediskem, PRO-BIO RC Bílé Karpaty a Lískou, o.s. pro EVVO ve Zlínském kraji. Podrobnosti v přiložené pozvánce.

Zobrazit celý článek ...

05. zář, 2014 · Martin Jemelka