Načítám, čekejte prosím ...

Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. se sídlem ve Starém Hrozenkově

Využijte našeho regionálního katalogu a tržnice ekologického zemědělství

Katalog ekologického zemědělství

Tržnice ekologického zemědělství

Sport a turistika

Koupání

V roce 2007 byly v obci Starý Hrozenkov otevřeny tři nové menší venkovní bazény pro veřejnost, které najdete v blízkosti fotbalového hřiště, v areálu kempu pro karavany. Bazény jsou běžně přístupné veřejnosti, nemusíte být hosty kempu. Vstupné je 40,- Kč/den, děti 20,- Kč/den.

Doprovodný obrázekNa letní venkovní koupání je zařízeno také několik ubytovacích a rekreačních zařízení - například Kord (dříve Kordárna) ve Starém Hrozenkově, Rekreační středisko Lopeník, horská chata Valmont, penzion Patrik. Saunu a hydromasážní vanu vlastní Rekreační středisko Monte Lope v Lopeníku. Tyto bazény však většinou využívají přednostně ubytovaní hosté.

Krytý bazén a wellness centrum je k dispozici veřejnosti také na Hotelu Kopanice na Žítkové.

Další větší koupaliště pro veřejnost pak najdete v Bojkovicích, Hluku, Uherském Brodě, Uherském Hradišti, nebo v Trenčíně. Od letošního roku je nově otevřen i venkovní bazén v Pitíně.

Kvalita vody v přírodních nádržích je proměnlivá, často v létě spíše horší, a koupání v nich je pouze na vlastní nebezpečí. Rybníky, které je příležitostně možné využít ke koupání, má z kopaničárských obcí Starý Hrozenkov a Žítková. Příjemné koupání nabízí také Koupaliště Albatros a štěrky v Ostrožské Nové Vsi nebo Zelená voda u Nového Mesta nad Váhom. To už jsou ale o něco vzdálenější lokality. Pokud byste měli na koupání chuť v zimě, nebo v období, kdy koupání venku počasí nepřeje, můžete využít nabídky Akvacentra Delfín v Uherském Brodě nebo Akvapark v Uherském Hradišti. Další nejbližší menší krytý bazén se saunou je pak k dispozici v obci Korytná. Nově je otevřen také  krytý bazén v Luhačovicích.

Halové sporty a bowling

Ve Starém Hrozenkově byla postavena v roce 2003 sportovní hala, která je určena pro různé míčové hry, tenis, stolní tenis a bowling. Přímo v hale je také malá nekuřácká restaurace. Sportovní hala je umístěna u Základní a mateřské školy Starý Hrozenkov. Rezervace na telefonu 603.701 560. 

Ve Starém Hrozenkově a v obci Žítková jsou fotbalová hřiště.

Chata Valmont v obci Vyškovec má  venkovní víceúčelové hřiště. 
Na chatě Lopeník najdete tenisový kurt s umělým povrchem.

Pro zimní sporty - zejména pro sjezdové lyžování, slouží několik vleků na Mikulčině Vrchu.

Pěší turisté mohou využít řadu turistických značených cest a cykloturisté pak  cyklotrasy, které vedou Kopanicemi nebo okolními obcemi. 

Jízda na koních

Možnost jízdy na koních nabízí Pavla Kročilová v obci  Vyškovec:

tel: 720 756 041
e-mail: konevyskovec@websnadno.cz

http://www.konevyskovec.websnadno.cz

Lyžování

Lyžuje se hlavně na Mikulčině Vrchu, kde jsou k dispozici dvě sjezdovky s vleky pro veřejnost : Myšačka a Lopata.

Některé další chaty mají své soukromé vleky. Na běžky se dá vyrazit také. K oblíbeným místům pro běžkování patří například  hřeben Vyškovce (Hribovně, Kykula, Machnáč..) a Mikulčin Vrch nebo Žítková (například kolem hotelu Kopanice nebo z Lokova po červené značce směrem k Javorníku)  

http://www.ski-bile-karpaty.cz/

30. lis, 2014 · IS Kopanice
link == 'katalog-firem') $GLOBALS['params']['where']['category_id'] = 2; $companies = new Smpls\Modules\Companies; $companies_list = $companies->list($GLOBALS['params']); unset($companies_list['paging']); foreach($companies_list as $company_list) { if(isset($company_list->parameters)) { foreach($company_list->parameters as $parameter) { if(!empty($parameter->value) && is_numeric($parameter->value)) { $parameters[$parameter->field_id] = new StdClass(); $parameters[$parameter->field_id]->title = $parameter->title; $parameters[$parameter->field_id]->value += $parameter->value; $parameters_total += $parameter->value; } } } } $template->assign('parameters', $parameters); $template->assign('parameters_total', $parameters_total); $template->assign('companies_total', count($companies_list)); } ?>

© 2016 Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. - Všechna práva vyhrazena

Vytvořilo studio Simpless Simpless