Načítám, čekejte prosím ...

Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. se sídlem ve Starém Hrozenkově

Využijte našeho regionálního katalogu a tržnice ekologického zemědělství

Katalog ekologického zemědělství

Tržnice ekologického zemědělství

Uspořádali jsme třídenní exkurzi na ekofarmy v Královehradeckém kraji.

Pro ekozemědělce Zlínského kraje a Hodonínska pořádáme již třetím rokem na podzim exkurzi na ekofarmy do jiných regionů, aby se mohli seznámit se svými kolegy v jiných krajích, navázat nové kontakty a inspirovat se pro svoji vlastní práci. Letošní exkurze se konala ve dnech 11.-13. října 2011 a navštívili jsme Královehradecký kraj.

Pro ekozemědělce Zlínského kraje a Hodonínska pořádáme (již třetím rokem) na podzim třídenní exkurzi na ekofarmy do jiných regionů, aby se mohli seznámit se svými kolegy v jiných krajích a načerpali další zkušenosti a inspiraci pro svoji vlastní práci. Letošní exkurze se konala ve dnech 11.-13. října 2011 a navštívili jsme tentokrát ekologické zemědělce v Královehradeckém kraji. Účastníky akce byli zástupci  našich regionálních ekofarem, čtyří studenti  a jeden pedagog ze Střední zemědělské a přírodovědné školy v Rožnově pod Radhoštěm. Navštívili jsme společně velmi zajímavé ekologické podniky s různým zaměřením. Nejprve jsme zavítali k panu Ondřeji Podstavkovi do Bozetic, který chová mléčné krávy, drůbež a má také rozsáhlou rostinnou produkci. Další navštívenou farmou byl Statek Tilia s.r.o. v Radešově, který má pouze produkci rostlinnou. Svoji produkci však i zpracovává. Vyrábí džemy a kváskový chléb. V Adršpachu jsme si prohlédli ekofarmu pana Karla Krecbacha s chovem masného skotu, huculských koní a agroturistikou. Poslední den jsme zavítali do Šonova u Broumova kde hospodaří na ovčí farmě manželé Menčíkovi. Vyrábí zde také výtečné sýry a jogurty z ovčího mléka. Na všech navštívených statcích nás čekalo velmi milé přijetí a mnohdy i bohaté občerstvení.

Touto cestou všem našim hostitelům zemědělcům velmi děkujeme za milé přijetí, občerstvení a čas, který nám věnovali!

Děkujeme i Ministerstvu pro místní rozvoj, které nám poskytlo finanční příspěvek na tuto akci,

CK Valaška, která nám  zajistila spolehlivou a příjemnou dopravu a milého a ochotného pana řidiče,

a také panu Michalu Brunnerovi z penzionu Slunovrat a Montana ve Zdoňově, který nám poskytl krásné ubytování za dobrou cenu a vzal nás i na krátkou návštěvu do adršpašských skal.

Poděkování patří i firmě Sonnentor z Čejkovic, která za námi přijela na ekofarmu pana Podstavka a za bylinné dárky, které nám přivezli.

 

 

31. říj, 2011 · Martin Jemelka
link == 'katalog-firem') $GLOBALS['params']['where']['category_id'] = 2; $companies = new Smpls\Modules\Companies; $companies_list = $companies->list($GLOBALS['params']); unset($companies_list['paging']); foreach($companies_list as $company_list) { if(isset($company_list->parameters)) { foreach($company_list->parameters as $parameter) { if(!empty($parameter->value) && is_numeric($parameter->value)) { $parameters[$parameter->field_id] = new StdClass(); $parameters[$parameter->field_id]->title = $parameter->title; $parameters[$parameter->field_id]->value += $parameter->value; $parameters_total += $parameter->value; } } } } $template->assign('parameters', $parameters); $template->assign('parameters_total', $parameters_total); $template->assign('companies_total', count($companies_list)); } ?>

Další v rubrice

© 2016 Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. - Všechna práva vyhrazena

Vytvořilo studio Simpless Simpless