Načítám, čekejte prosím ...

Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. se sídlem ve Starém Hrozenkově

Využijte našeho regionálního katalogu a tržnice ekologického zemědělství

Katalog ekologického zemědělství

Tržnice ekologického zemědělství

Prezentace regionální bioprodukce na festivalech vědy a jídla v Praze

17. října 2015 jsme v Praze prezentovali naši regionální bioprodukci na festivalu Life Sciences Film Festival a Street Food Festivalu.  

Už podruhé jsme měli možnost prezentovat naši regionální bioprodukci na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Life Sciences Film Festival v Praze www.lsff.cz. Festival představuje různé snímky se zaměřením na přírodní a zemědělské vědy a udržitelný rozvoj.
Letos byl propojen navíc se Street Food Festivalem - neboli festivalem pouličního jídla.  
V rámci programu "Jídlo to je věda" jsme prezentovali 17. října na těchto spojených akcích v areálu Kampusu v Dejvicích například novou faremní biomlékárnu společnosti Javorník-CZ s.r.o ze Štítné nad Vláří www.javor-st.cz, přivezli jsme dále výtečné výrobky z biomasa Řeznictví U Kusáků z Ostrožské Nové Vsi www.ukusaku.cz nebo kváskový chléb z biomouky vyrobený pekárnou Vaverka z Kunovic www.pekarnavaverka.cz . Nechyběly samozřejmě populární bio mošty z Moštárny Hostětín s.r.o. www.mostarna.bio  a výtečné sušené bio švestky a bio povidla z Ekosadů v Komni www.biosvestky.cz. Představilo se s námi i Vinařství Veverka z Čejkovic www.vinarstvi-veverka.cz s bio vínem. O ochutnávky a materiály na našem stánku byl  obrovský zájem. Zavítala k nám kromě dalších milých hostů i australská režisérka a producentka jednoho z oceněných festivalových filmů (Polyfaces) Lisa Heenan. Její dokument o americkém farmáři Joelu Salatinovi získal na festivalu Cenu ministra zemědělství.

S prezentací nám pomohli i zástupci PRO-BIO RC Bílé Karpaty a také Eliška Křižková ze Starého Hrozenkova.  Děkujeme i našim kamarádům z Harvest Films, z.s. (spolupořadatelům festivalu LSFF) za pomoc při zajištění zázemí pro naši prezentaci.  
Naši regionální prezentaci podpořilo Ministerstvo životního prostředí v rámci jednoho z našich projektů. Všem, kteří na této akci spolupracovali nebo ji finančně podpořili moc děkujeme.

.
 

Přiložené fotografie

23. říj, 2015 · Martin Jemelka

Další v rubrice

© 2016 Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. - Všechna práva vyhrazena

Vytvořilo studio Simpless Simpless