Načítám, čekejte prosím ...

Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. se sídlem ve Starém Hrozenkově

Využijte našeho regionálního katalogu a tržnice ekologického zemědělství

Katalog ekologického zemědělství

Tržnice ekologického zemědělství

Další metodický pokyn MZe pro ekologické zemědělce č. 5/2012

Ministerstvo zemědělství vydalo v červenci 2012 další z řady metodických pokynů pro EZ, které upřesňují platnou legislativu ekologického hospodaření. Nový pokyn pod číslem 5/2012 je aktualizací pokynu č. 2 z roku 2010 a je zaměřen na udělování výjimek v ekologickém zemědělství. Přináší řadu změn - některá pravidla pro udělení výjimky v EZ zjednodušuje (např. platnost některých výjimek se prodlužuje na 5 let), jiná naopak dle nového pokynu budou problematičtější. Každý ekologický zemědělský podnikatel by se měl s pokynem seznámit a to s ohledem na výjimky, které se daného podniku mohou týkat.

Ministerstvo zemědělství vydalo v červenci 2012 další z řady metodických pokynů pro EZ, které upřesňují platnou legislativu ekologického hospodaření. Nový pokyn pod číslem 5/2012 je aktualizací pokynu č. 2 z roku 2010 a je zaměřen  na udělování výjimek v ekologickém zemědělství. Přináší řadu změn - některá pravidla pro udělení výjimky v EZ zjednodušuje (např. platnost některých výjimek se prodlužuje na 5 let), jiná naopak dle nového pokynu budou problematičtější. Každý ekologický zemědělský podnikatel by se měl s pokynem seznámit a to s ohledem na konkrétní výjimky, které se daného podniku mohou týkat.

 

Metodicky pokyn Mze_5_12_Vyjimky.pdf

 

Aktuality v EZ podpořeny z Programu švýcarsko-české spolupráce v rámci projektu "Multifunkční síť ekologického zemědělství ve Zlínském kraji". www.swiss-contribution.cz; www.nadacepartnerstvi.cz

09. srp, 2012 · IS Kopanice

Další v rubrice