Načítám, čekejte prosím ...

Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. se sídlem ve Starém Hrozenkově

Využijte našeho regionálního katalogu a tržnice ekologického zemědělství

Katalog ekologického zemědělství

Tržnice ekologického zemědělství

Virtuální mikulášský biojarmark

 od 1. do 10. prosince 2021 on-line na facebooku a webu IS Kopanice

Plánovali jsme spolu s kamarády z Hostětína, že letos uspořádáme Mikulášský jarmark i s prezentací ekologických zemědělců a výrobců biopotravin. Bohužel, jak víte, okolnosti tomuto plánu nepřejí a jarmark ve fyzické podobě proběhnout nemůže. Abychom aspoň trochu pomohli našim šikovným zemědělcům a zpracovatelům s odbytem produkce, od 1. prosince do 10.prosince 2021 budeme producenty i jejich výrobky prezentovat na internetu v rámci náhradního virtuálního jarmarku (na našem facebooku a webových stránkách).

Nákupy pak můžete realizovat přes e-shopy farem/výrobců nebo osobně na farmách či v jejich faremních prodejnách.

U nás na Infocentru v Hrozenkově také navíc můžete nakoupit různé zajímavé publikace k tématu: ekozemědělství, zahradničení, přírodě. Můžete nakoupit u nás v Hrozenkově nebo posíláme i poštou.

Děkujeme za podporu ekologických producentů i naší neziskové organizace!!!

Akci podpořili KEZ o.p.s. Chrudim a PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, regionální centrum Bílé Karpaty. 

Postupně se do virtuálního biojarmarku zapojují různé farmy a výrobci, budeme je postupně představovat a přidávat zde na webu i na našem facebookovém profilu. Informace budeme rozesílat i e-mailem. Informaci najdete i v přiložené tiskové zprávě

Na faremních e-shopech můžete nakupovat kdykoliv a odkudkoliv, pokud chcete navštívit farmy přímo, raději si domluvte objednávku předem telefonicky.

Pod seznamem farem zapojených do biojarmarku najdete i malou foto “ochutmávku” produkce. Zdaleka však to není kompletní nabídka. Tu kompletní najdete na stránkách jednotlivých ekofarem/výrobců.

 

  • FARMA ČLUPY www.clupy.cz (e-shop, rozvážka do některých míst v Brně a okolí i prodej z farmy)

Rodinná ekofarma působí v obci Marefy u Bučovic. Vyrábí mléčné produkty v bio kvalitě. Zakládá si na exkluzivní kvalitě produktů a udržitelném způsobu hospodaření. Chová krávy plemene Jersey, stado ovcí, koz a pastvou udržuje přírodní památku Člupy.

 

Zabývají se ekologickým pěstováním a zpracováním ovoce a zeleniny a chovem zvířat na ekofarmě ve Velkých Hostěrádkách. Ručně vyrábí domácí produkty v té nejlepší BIO kvalitě za použití lokálních surovin. V nabídce mají sirupy, omáčky, pesta, džemy, navíc nabízí také biobrambory Marabel a Dita (salátové) za 20/kg. Jako sociální podnik dávají příležitost i znevýhodněným osobám a osobám se zdravotním postižením.

 

Pro letošní rok připravili spoustu dárkových balíčků s věnováním dle požadavku zákazníků. Všechny výrobky naleznou  zákazníci na e-shopu včetně oceněných výrobků značkami "Regionální potravina", "Perla Zlínska ", a "Tradiční výrobek Slovácka". Vybrané balíčky jsou složeny z BIO produktů.

 

  • KOLDOKOL – RODINNÁ FIRMA A OVOCNÁ MANUFAKTURA www.koldokol.cz (e-shop  i nákup ve firemní prodejně na celnici ve Starém Hrozenkově).
  • !!!V E-SHOPU nabízí KOLDOKOL v rámci biojarmarku od 1. do 10. 12. 2021 mimořádná  sleva na produkty 15 % (slevový kód “BIO MIKULÁŠ”)


Rodinná firma, kterou baví hrát si s chutí, dělat věci jinak a tu radost posílat dál. V Bílých Karpatech vyrábí džemy, sirupy, nápoje, čaje, biomošty a další zdravé delikatesy tak, jako by je dělali sami pro sebe. 

 

  • EKOSADY KOMŇA  www.biosvestky.cz (e-shop i možnost nákupu na farmě – po domluvě)

Rodinná ekofarema v obci Komňa na Bojkovsku – hospodaří asi na 7,5 ha sadů. Zabývá se pěstováním a zpracováním ovoce, zejména švestek.Nabízí sušené ovoce, povidla, klevela. V letošním roce získaly Ekosady Komňa ocenění nejlepší ekofarma roku tzv. Batákův hrnec. Ocenění získaly i některé biopotraviny z farmy (Perla Zlínska, Česká biopotravina). 

 

Kozí farma ZERLINA působí v Hážovicích u Rožnova pod Radhoštěm. Je 2x oceněná regionální potravinou za své BIO výroky (Gabrin - kozí sýr zrající pod ušlechtilou plísní, Kozenka - kozí jogurtová zmrzlina).

Na Mikuláše a Vánoce nabízí výběr zrajících kozích sýrů: Sýr Gabrin, Sýr Beskyd - zrající pod přírodní kůrkou, Sýr typu Gouda a kozí sýr zrající pod voskovým nátěrem. Dále mají v nabídce jehněčí a kůzlečí maso (mražené) a od 17. 12 opět vyhlášené kozí klobásky.

 

  • VINAŘSTVÍ VEVERKA  ČEJKOVICE www.vinarstvi-veverka.cz (možnost nákupu v e-shopu i přímo ve vinařství)
  • !!!V rámci Virtuálního biojarmarku nabízí vinařství možnost nákupu produkce v e-shopu od 1. do 10. prodince 2021 se slevou 10% – stačí v košíku zadat kód BIOJARMARK

 

Rodinné ekologické vinařství z Čejkovic na Hodonínsku s výměrou vinic přes 7 ha. Vyrábí víno a mošt z biovinic. Možnost ochutnávek a komentovaných prohlídek vinic během roku.

Pro nás ve Vinařství Veverka z Čejkovic na Hodonínsku je prioritou přímý kontakt s vinohradem po celý čas jeho ročního cyklu a jeho vztah k podloží, půdě i podnebí. Díky tomu máme možnost položit kvalitní základ pro výrobu našich vín a moštů v biokvalitě.

Veškerá vína tradičních i zatím méně známých odrůd ale také bio mošt můžete zakoupit na našem e-shopu www.vinarstvi-veverka.cz ať už pro osobní spotřebu nebo jako dárek pro přátele či firemní partnery. 

 

  • BIO BYLINNÁ FARMA KVĚTOMLUVA www.kvetybyliny.cz  (možnost nákupu v e-shopu nebo zcela novém adventním obchůdku přímo na farmě ve Vlachovicích) 

Od středy 1. 12. se na vás těší v jejich království, které voní bylinkami a adventem. Co tam na vás čeká? Čaj na přivítanou, spousta ochutnávek, čerstvé novinky, vánoční balíčky na míru a bylinkový dáreček navrch. Pořídíte tam bio bylinné čaje( bio výrobek roku 2020),  bylinnou kávu, bylinné sirupy, elixíry, sušené ovoce, pesta, marmelády i bylinné koupele. Vánoční dárky vám i mile rádi rovnou zabalí. Mezi novinkami mají nové varianty čaje, včetně variant bylinných čajů se zeleným a černým čajem. Další novinky vám začnou postupně představovat, ale vy se na ně můžete přijet podívat už teď do Vlachovic.

Jejich e-shop naleznete na www.kvetybyliny.cz  a za krátký čas nově i na www.kvetomluva.cz

❤

Návštěvní adventní doba od 1. prosince 2021:
🎁 pondělí a středa 9 - 12 a 13 – 17 hod
🎁 úterý, čtvrtek, pátek 9 - 12 a 13 – 15 hod

Kde jich najdete?
Do navigace zadejte KVĚTOMLUVA nebo Vlachovice 406 a jeďte až na konec cesty, pod starou sušírnou je jejich parkoviště 🙂
https://goo.gl/maps/i3rFeK6AKYa6NDYj6

 

Tradiční nepřislazovaná povidla. Pečené čaje z přírodní zahrady, vyrobené i z netradičního ovoce (např. dřínky, arónie, kdoule aj.). Sušená jablka, hrušky a trnky. Džemy různých chutí. Vše vyrobené z bio ovoce. K tomu třeba i domácí sušenky či vynikající vánoční perníčky.

Vánoční výrobky vám rádi zabalí do dárkové krabičky, mohou přidat i hostětínský biomošt nebo jiné výrobky s regionální značkou Tradice Bílých Karpat. Ovoce zpracovávají v environmentálním sociálním podniku v Hostětíně.

Produkty si můžete koupit osobně v Hostětíně, ve Fér Kaffé Veronica ve Slavičíně, nebo si některé objednat i přes e-shop. 

 

Malá ekologická farma ze Svatobořic-Mistřína zabývající se pěstováním bylin - měsíček, chrpa, sléz, ostropestřec, zeleniny - česnek, cibule, červená řepa, ovoce - meruňky, višně, třešně. Pomalu používají vybrané pěstované druhy na výrobu hotových výrobků - nyní mají v nabídce ostropestřcový olej, ostropestřec mletý, ostropestřec celý plod a ostropestřec v kapslích, další produkty budou následovat. Vše v bio kvalitě. Vše najdete v eshopu.

 

Malá zelinářská biofarma ve východních Čechách. Pěstuje i posílá bio zeleninu bio ovoce kamkoliv v ČR.

Aby mohli provozovat bedýnkovou službu a měli dostatečně širokou nabídku, vozí bioovoce a biozeleninu i ze zahraničí.

Mají volnou kapacitu pro nějako KPZku, případně hledají někoho, kdo by si chtěl vytvořit odběrové místo.

 

 

Výrobci kvalitních moštů a bio moštů. Sami také pěstují jablíčka ve svých sadech.

Letos se jim podařilo získat ocenění Regionální potravina Zlínského kraje a také Česká biopotravina roku 2021.

V čem jsou výjimeční, o tom natočila Česká televize v pořadu Herbář (asi od 14.minuty):

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10614805433-herbar/221544160030004/

Mošty Vám dovezou až domů, ochutnejte sami na www.mostuj.cz 

 

Pozn. organizátora biojarmarku: Původně to měl být regionální biojarmark (Zlínský kraj/Hodonínsko), ale těší nás, že o něj projevily zájem i ekofarmy z  Břeclavska a východních Čech. Díky internetu mohou už i zemědělci svoji produkci posílat do různých míst. Děkujeme za zapojení.

Přiložené soubory

Přiložené fotografie

30. lis, 2021 · IS Kopanice
link == 'katalog-firem') $GLOBALS['params']['where']['category_id'] = 2; $companies = new Smpls\Modules\Companies; $companies_list = $companies->list($GLOBALS['params']); unset($companies_list['paging']); foreach($companies_list as $company_list) { if(isset($company_list->parameters)) { foreach($company_list->parameters as $parameter) { if(!empty($parameter->value) && is_numeric($parameter->value)) { $parameters[$parameter->field_id] = new StdClass(); $parameters[$parameter->field_id]->title = $parameter->title; $parameters[$parameter->field_id]->value += $parameter->value; $parameters_total += $parameter->value; } } } } $template->assign('parameters', $parameters); $template->assign('parameters_total', $parameters_total); $template->assign('companies_total', count($companies_list)); } ?>

Další v rubrice

© 2016 Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. - Všechna práva vyhrazena

Vytvořilo studio Simpless Simpless