Načítám, čekejte prosím ...

Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. se sídlem ve Starém Hrozenkově

Využijte našeho regionálního katalogu a tržnice ekologického zemědělství

Katalog ekologického zemědělství

Tržnice ekologického zemědělství

Aktuality

Zveme vás na další bělokarpatský biojarmark a na Ozvěny Horňácka

16. srpna 2014 od 13,00 hodin se koná ve Velké nad Veličkou tradiční Bělokarpatský biojarmark, který pořádáme v rámci známého folklórního festivalu Ozvěny Horňácka - už 12let. Na stáncích vás opět budou čekat ekozemědělci, výrobci biopotravin, prodejci i další spřátelené organizace. Prezentaci už přislíbili například: známý výrobce biočajů Sonnentor s.r.o. z Čejkovic, Moštárna Hostětín s.r.o., kozí ekofarma Zerlina s.r.o. z Hážovic, Horňácká farma s.r.o. z Hrubé Vrbky, Kvatro-ekostatek z Velké nad Veličkou a další. Zájemci budou moci navštívit od 14,00 hodin i Národní přírodní rezervaci Zahrady pod Hájem. Akce probíhá na velickém náměstí až do 19,00 hodin. Biojarmark doplňuje také řemeslný jarmark. Po ukončení biojarmarku a řemeslného jarmarku pak začínají večer Ozvěny Horňácka. Zde se nejprve představí dětské folklórní soubory a potom od 20,00 hodin soubory dospělých. Podrobnější informace najdete v přiložené pozvánce 16. srpna 2014 od 13,00 hodin se opět koná ve Velké nad Veličkou Bělokarpatský biojarmark, který pořádáme v rámci známého folklórního festivalu Ozvěny Horňácka - už 12let. Na stáncích vás opět budou čekat ekozemědělci, výrobci biopotravin, prodejci i další spřátelené organizace. Prezentaci už přislíbili například: známý výrobce biočajů Sonnentor s.r.o. z Čejkovic, Moštárna Hostětín s.r.o., kozí ekofarma Zerlina s.r.o. z Hážovic, Horňácká farma s.r.o. z Hrubé Vrbky, Kvatro-ekostatek z Velké nad Veličkou a další. Zájemci budou moci navštívit od 14,00 hodin i Národní přírodní rezervaci Zahrady pod Hájem. Akce probíhá na velickém náměstí až do 19,00 hodin. Biojarmark doplňuje také řemeslný jarmark. Po ukončení biojarmarku a řemeslného jarmarku pak začínají večer Ozvěny Horňácka. Zde se nejprve představí dětské folklórní soubory a potom od 20,00 hodin soubory dospělých. Podrobnější informace najdete v přiložené pozvánce a také v pozvánce na doprovodnou akci v NPR Zahrady pod Hájem. Těšíme se na vás!

Zobrazit celý článek ...

30. čec, 2014 · Martin Jemelka

Kopaničárské slavnosti 2014

Letošní Kopaničárské slavnosti se konají už o tomto víkendu od 11. do 13. července 2014.Opět vše po zahájení u Lípy bratrství probíhá v přírodním amfiteátru. Podrobnosti na přiložené pozvánce.

Zobrazit celý článek ...

07. čec, 2014 · Martin Jemelka

Chystáme další seminář pro veřejnost o ekologickém zemědělství

V letošním roce opět zveme všechny příznivce ekologického zemědělství a biopotravin na další tradiční seminář pro veřejnost, který už řadu let pořádáme vždy jako doprovodnou akci ekologického festivalu TSTTT (Týká Se To Také Tebe) v Uherském Hradišti. Čekají vás prezentace, představení zajímavých ekofarem i jednoho obchodníka z regionu, také krásný dokumentární film o ekologickém zemědělci i bohaté ochutnávky biopotravin. Akce se koná v sobotu 14. června 2014 v Redutě v Uherském Hradišti od 14,00 do 18,00 hodin. Probíhá každoročně v přátelské atmosféře. Proto zveme srdečně i vás!!!! Pozvánku s programem najdete v příloze.

Zobrazit celý článek ...

02. čen, 2014 · Martin Jemelka

Seminář pro zemědělce k potravinářské legislativě

Ve spolupráci se ZO ČSOP Veronica Hostětín a Občanským sdružením Tradice Bílých Karpat a PRO-BIO RC Bílé Karpaty pořádáme 10. dubna 2014 v Hostětíně seminář pro zemědělce a další malé lokální producenty k potravinářské legislativě. Lektory budou pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Krajské veterinární správy. Zemědělci by se měli zorientovat v české i evropské potravinářské legislativě, dovědět se , jaká pravidla platí pro prodej malých množství produktů konečnému spotřebiteli, seznámit se s pravidly značení a balení potravin, novelou zákona o potravinách a dalšími požadavky při prodeji z farmy, na tržišti a v tržnici a při prodeji do maloobchodní prodejny. Seminář bude probíhat od 11,00 hodin v Centru Veronica v Hostětíně. Předpokládané ukončení mezi 16,00 a 17,00 hodinou. Pozvánku najdete v příloze.

Zobrazit celý článek ...

24. bře, 2014 · Martin Jemelka

Právě vyšla nová publikace Jiřího Jilíka Žítkovské čarování

Právě teď vyšla nová publikace Jiřího Jilíka Žítkovské čarování. Jde o přepracované souhrnné vydání jeho dvou knih Žítkovské bohyně a Žítkovské čarování, které nyní vyšly v jednom svazku. Zájemci si mohu publikaci koupit u nás na středisku za 199,- Kč. Publikace zasíláme i na dobírku. V tom případě k ceně publikace připočítáme ještě poštovné a balné ve výši 100,- Kč.

Zobrazit celý článek ...

11. lis, 2013 · Martin Jemelka

1. listopadu 2013 opět akce na ekofarmě ve Vlachovicích-Vrběticích

Po úspěšné loňské akci se majitel ekofarmy Ing. Pavel Šeliga rozhodl uspořádat ve spolupráci s námi a také se Svazem chovatelů ovcí a koz ČR opět další akci pro veřejnost. V pátek 1. listopadu 2013 proběhne další ročník Nákupního trhu plemenných beránků Romney Marsh a Den otevřených dveří na ekofarmě. Program akce najdete v příloze. Těšíme na viděnou!

Zobrazit celý článek ...

28. říj, 2013 · Martin Jemelka

Vyjde publikace od Jiřího Jilíka Žítkovské čarování

V měsíci listopadu 2013 vyjde publikace Jiřího Jilíka - Žítkovské čarování. Jedná se o obnovené vydání jeho dvou publikací Žítkovské bohyně a Žítkovské čarování. Tentokrát vyjdou obě publikace současně v jedné knize v brožované podobě. Publikace bude k dispozici asi od 11. listopadu i na našem informačním středisku. Její cena je 199,- Kč. Je možné zaslat ji i na dobírku. Pokud máte rádi Kopanice a hledáte zajímavý dárek pro své blízké nebo dárek pod stromeček, kniha pana Jilíka určitě potěší.

Zobrazit celý článek ...

17. říj, 2013 · Martin Jemelka

ZMĚNA! Možnost stáže na našem informačním středisku od 15. prosince

Měli byste zájem absolvovat stáž na našem infocentru na pozici Pracovník turistického informačního centra? V rámci projektu Stáže ve firmách (www.stazevefirmach.cz) máte možnost přihlásit se ke stáži u nás v délce 320 hodin. Můžeme vzít k nám na středisko jednoho stážistu od 15. prosince 2013. Přihlašování do 14. listopadu 2013 přes portál projektu Stáže ve firmách. Vhodné zejména pro nezaměstnané a zájemce o další vzdělávání. Je potřeba mít minimálně středoškolské vzdělání s maturitou. Stážistům hradí Fond dalšího vzdělávání stravenky a těm z větší dálky hradí také ubytování a cestovné veřejnou dopravou (podrobnosti ke stážím, jednotlivým šablonám i k naší kartě stáže a Manuál pro stážistu najdete na webu stáží). V případě potřeby vám také poskytneme další informace v našem infocentru. Přihlašování na stáže probíhá pouze přes webové stránky Stáží ve firmách.Fond dalšího vzdělávání realizuje projekt Stáže ve firmách - vzdělávání praxí (registrační číslo CZ.1.07/3.1.00/41.0001)

Zobrazit celý článek ...

09. říj, 2013 · Martin Jemelka

V srpnu zveme opět na festival Ozvěny Horňácka spojený s bělokarpatským biojarmarkem

K našim oblíbeným letním akcím patří určitě každoroční festival Ozvěny Horńácka ve Velké nad Veličkou, který je spojen i s biojarmarkem a jarmarkem lidových výrobků. Na letošní ročník všechny opět srdečně zveme. Uskuteční se v sobotu 17. srpna 2013.Biojarmark a jarmark lidových výrobků probíhá od 13,00 do 19,00 hodin na velickém náměstí. Samotný festival proběhne na Horňáckém stadionu od 19,00 hodin. Další informace najdete v přiložené pozvánce.

Zobrazit celý článek ...

16. čec, 2013 · Martin Jemelka

Již první dárci přispěli na připravovanou publikaci o krojích a výšivkách Moravských Kopanic

Před časem jsme na našem webu publikovali výzvu s prosbou o podpoření připravované publikace o krojích a tradičních výšivkách Moravských Kopanic. Zatím probíhá sběr materiálu pro knihu. Bohužel se nám nepodařilo zajistit podporu na publikaci z dotací nebo grantů, hledáme tedy podporu u vás, individuálních dárců, firem a organizací. Na výzvu zareagovalo již několik subjektů a zaslali nebo přinesli osobně příspěvky na publikaci. Tímto jim velmi děkujeme! Moc si této podpory ceníme.Níže najdete dárce, kteří již na publikaci o krojích a výšivkách Kopanic přispěli. Miroslav Šuránek z Hluku (RS Žítková) 10.000,- KčLudmila Gabrhelová ze Starého Hrozenkova (Botexa) 2.000,- KčObec Vápenice 3.000,- KčObec Vyškovec 2.000,- KčObec Starý Hrozenkov předběžně příslib příspěvkuPokud byste také rádi podpořili připravovanou publikaci (případně i jiné aktivity naší organizace), můžete nás kontaktovat osobně, telefonicky nebo e-mailem, případně zaslat příspěvek na náš účet u Poštovní spořitelny 247 249 887/0300. Dar je možné poslat i přes platební bránu darujme.cz, která je na našem webu (vlevo nahoře). Na poskytnutý příspěvek vám rádi vystavíme darovací smlouvu. Předem vám děkujeme za vaši ochotu.

Zobrazit celý článek ...

03. čec, 2013 · Martin Jemelka

Kopaničárské slavnosti ve Starém Hrozenkově

Tradiční Kopaničárské slavnosti se uskuteční ve Starém Hrozenkově od pátku do neděle 12.-14. července 2013. Program najdete v příloze. Mužský sbor z Vápenic slaví letos své desáté výročí, páteční program je proto věnován mužskému sboru a jeho hostům. Vše probíhá v přírodním amfiteátru ve Starém Hrozenkově. Zahájení slavností opět u Lípy Bratrství na česko-slovenské hranici.

Zobrazit celý článek ...

25. čen, 2013 · Martin Jemelka

Zveme Vás opět na tradiční oblíbený seminář o ekologickém zemědělství do Uherského Hradiště!

Se změnou termínu ekofestivalu TSTTT (Týká Se To Také Tebe) se mění i termín našeho tradičního semináře o ekologickém zemědělství. Proto se letos sejdeme v Uherském Hradišti už 8. června 2013. Opět jsme pro vás připravili řadu zajímavých přednášek a ochutnávek týkajících se ekologického zemědělství. Od 10,00 hodin můžete navštívit ekofarmu Sádky v Kunovicích, kde proběhne komentovaná exkurze pro zájemce. Promítnut bude také velmi zajímavý celovečerní dokument Symfonie půdy jako pozvánka na další ročník festivalu Life Science Film Festival, který už potřetí proběhne na ČZU v Praze. Těšíme se na všechny v sobotu 8. června v 10,00 hodin na Farmě Sádky a od 14,00 hodin v Redutě v centru Uherského Hradiště.

Zobrazit celý článek ...

31. kvě, 2013 · Martin Jemelka

Zveme na Den otevřených dveří na malé kozí farmě

V sobotu 27. dubna 2013 pořádáme na další ekofarmě v Hážovicích u Rožnova pod Radhoštěm Den otevřených dveří pro veřejnost. Od 13,00 hodin můžete navštívit malou kozí farmu Zerlina, s.r.o. v Hážovicích 2070. Bude vás tu čekat povídání o ekofarmě i ekologickém zemědělství, ukázka výroby sýrů, prohlídka kozího chovu, cimbálová muzika a možná ještě další program. Akce potrvá do 17,30 hodin. Pořádáme ve spolupráci s farmou, PRO-BIO RC Bílé Karpaty a Střední školou zemědělskou a přírodovědnou z Rožnova pod Radhoštěm.

Zobrazit celý článek ...

18. dub, 2013 · Martin Jemelka

Den otevřených dveří na ekostatku v Horní Lidči

Sérii Dnů otevřených dveří na ekofarmách ve Zlínském kraji doplníme v dubnu další akcí na Vsetínsku. 20. dubna 2013 vás zveme od 14,00 do 18,00 hodin na ekologické hospodářství Agrofyto, spol. s r.o. v Horní Lidči, které se zabývá chovem masného i mléčného skotu a začíná se zpracováním hovězího masa. Pozvánka s programem v příloze.

Zobrazit celý článek ...

10. dub, 2013 · Martin Jemelka

Seminář k legislativě a pravidlům ekologického zemědělství

Skoro každý rok se snažíme uspořádat alespoň jeden seminář k novinkám v legislativě a pravidlech ekologického zemědělství. Zveme jako lektory většinou pracovníky Ministerstva zemědělství nebo kontrolních organizací. Tyto akce jsou hojně navštěvovány zemědělci z regionu. Obsáhlá legislativa se často mění a doplňuje a tak mají ekologičtí podnikatelé možnost získat souhrnné informace na jednom místě od kompetentních osob. Letošní vzdělávací akce proběhne 23. ledna 2013 opět v Luhačovicích v kongresovém sále SOŠ od 10,00 hodin. Na akci je nutné se přihlásit do 18. ledna. Pozvánku přikládáme.

Zobrazit celý článek ...

10. led, 2013 · Martin Jemelka

Hledáme sponzory a dárce pro nově připravovanou publikaci o výšivkách a krojích Kopanic

Máte rádi kopanické výšivky a kroje? Myslíte, že je užitečné zachovat jejich bohatství a dědictví našich předků pro další generace? Publikaci o krojích a výšivkách Kopanic začaly připravovat paní Eliška Křižková starší a Marcela Trtková - vedoucí ŽS Čečera. Byli jsme požádáni o pomoc při vydání této publikace. V současné době se pokoušíme hledat finanční zdroje na tuto knihu. Pokud byste se chtěli podílet na jejím financování, budeme velmi rádi, když se nám ozvete. Je možné poslat případné dary i přímo přes platební bránu na našem webu DARUJME.CZ. Za všechny příspěvky v jakékoliv výši vám budeme velmi vděčni. Čím dříve se nám podaří prostředky shromáždit, tím dříve budeme moci tuto zajímavou publikaci vydat. Její součástí by mělo být také CD s fotografiemi některých výšivek. Čím více prostředků získáme, tím si budeme moci dovolit kvalitnější a obsáhlejší publikaci. Na případné dary můžeme vystavit i darovací smlouvu, kterou je možné následně případně zohlednit i v daňovém přiznání.

Zobrazit celý článek ...

23. lis, 2012 · Martin Jemelka

Opět vás zveme za ekologickým zemědělstvím do Uherského Hradiště

24. listopadu 2012 pořádáme od 14,00 hodin již několikátý ročník semináře o ekologickém zemědělství, který se koná každoročně v Klubu kultury v Uherském Hradišti v rámci festivalu (TSTTT) Týká Se To Také Tebe. Opět srdečně zveme na tuto akci zemědělce i další odbornou a širokou veřejnost. Dozvíte se zajímavosti a aktuální informace z ekologického zemědělství, ochutnáte výborné biopotraviny a výrobky z nich, čeká vás i malá ukázka amatérských fotografií z ekofarem, které nafotili naši ekozemědělci na svých hospodářstvích. Prezentovat se bude i Celostátní síť pro venkov, české-i slovenské ekofarmy a výrobci biopotravin, promítneme i zajímavé filmové ukázky z festivalu Life Sciences film festival 2012, které mají vztah k EZ. Přijďte se podívat! Vstup je volný!

Zobrazit celý článek ...

05. lis, 2012 · Martin Jemelka

Den otevřených dveří na ekofarmě tentokrát ve Vlachovicích-Vrběticích

Série Dnů otevřených dveří na ekofarmách ve Zlínském kraji pokračuje - další akce se koná v pátek 2. listopadu 2012 ve Vrběticích na ekofarmě Ing. Pavla Šeligy. Zabývá se chovem ovcí Romney Marsh a masného skotu Aberdeen Angus. Součástí akce budou například i ukázky ručního a strojového zpracování vlny, ukázky mechanizace. Uskuteční se zde také Trh plemenných beránků plemene Romney Marsh, který pořádá Svaz ovcí a koz v ČR. Vstup volný! Večer zahraje i CM Slavičan.

Zobrazit celý článek ...

22. říj, 2012 · Martin Jemelka

Další Den otevřených dveří na Biofarmě Juré v Lužkovicích

V neděli 30. září 2012 otevře své brány veřejnosti další z ekofarem ve Zlínském kraji. Tentokrát to bude Biofarma Juré v Lužkovicích u Zlína s chovem ovcí, masného skotu, pěstováním a zpracováním ovoce, pohanky a agroturistikou. Jsme opět společně s PRO-BIO RC Bílé Karpaty spolupořadatelem. Těšíme se na vás od 13,00 hodin v Lužkovicích. Pozvánku na akci přiložíme jen co bude hotová.

Zobrazit celý článek ...

13. zář, 2012 · Martin Jemelka